Ogłoszenia duszpasterskie

link do zdjęcia grupowego  z 1. komunii św. https://www.facebook.com/photo/?fbid=7757265571034108&set=gm.7518387364881406&idorvanity=521173674602845

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                             19 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. A naszą modlitwą chcemy szczególnie otoczyć młode pokolenie naszych Parafian, którzy 7. kwietnia tym darem zostali umocnieni przez posługę J.E. bpa Piotra Skuchy. Cztery osoby, które nie mogły przystąpić do tego sakramentu przyjmą go w Boże Ciało 30 maja w kościele św. Marcina w Wojkowicach Kościelnych.

1. Dziś 10 dzieci (3 dziewczynki, 7 chłopców) po raz pierwszy w pełny sposób uczestniczy we Mszy św. (o godz. 9.50). Przez cały, tzw. „biały” tydzień, będziemy się modlić wspólnie z dziećmi w różnych intencjach. W poniedziałek - za mamy; we wtorek, za ojców i rodzeństwo; w środę w intencji Ojca św., biskupów i kapłanów, za siostry, katechetów i katechetki, oraz misjonarzy (tradycyjnie ofiary złożone w tym dniu od dzieci I - komunijnych przeznaczone będą właśnie na misje) w czwartek - za chrzestnych; w piątek - za wszystkich naszych dobroczyńców w Kalwarii Zebrzydowskiej (dzieci klas IV – rocznicowe mogą dołączyć). Wyjazd o godz. 8.00. W sobotę: za babcie i dziadków.

Jeszcze raz dziękujemy Dyrekcji, Wychowawcom i nauczycielom za opiekę nad naszą młodzieżą; Paniom Katechetkom za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości przez całoroczną katechezę, rodzicom za dotychczasową troskę o religijne wychowanie dzieci, udekorowanie kościoła, generalne sprzątanie kościoła i placu kościelnego. Zdążyliśmy zamontować witraże w oknach na parterze. Są to obrazy tajemnic: Bożego Narodzenia, Kany Galilejskiej, Zmartwychwstania.

Bóg zapłać również za dar ołtarza: ornat maryjny. Panu Organiście i naszemu chórkowi za oprawę muzyczną.

1. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 17.55 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

1. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku.

1. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.

1. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas IV obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź i próba liturgii we środę o godz. 16.00.

1. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy. Zmarłe matki polecimy ma Mszy św. zbiorowej we czwartek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.

Zapowiedzi (2)

Krystian Semak, kaw. zam. Brudzowice, ul. Gajowa