Ogłoszenia duszpasterskie

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy zapisy na Siewierską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium na Jasnej Górze w dniach 24-25 sierpnia.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    21 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy, jak apostołowie odpoczywają obok osoby Jezusa. Odpoczynek to powrót do źródeł, to możliwość przebywania z Jezusem i doświadczania Jego obecności. To właśnie obok Jezusa uczeń odzyskuje siły, uczy się, aby potem na nowo móc służyć innym. Odpoczynek w Chrystusie jest nie tylko dla nas. Mamy odzwierciedlać Go w swoim życiu, a nawet stawać się "Chrystusem dla innych". Prawdę tę bardzo mocno realizują misjonarze, którzy poświęcają swoje życie, aby inni mogli poznać Chrystusa.

W dzisiejszą niedzielę, 21 lipca, po Mszach Świętych będzie poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia patrona kierowców – św. Krzysztofa. Ofiary z poświęcenia są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

1. Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: w poniedziałek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła. Dopełniają je środowe wspomnienie Świętej Kingi i sobotnie – Świętych Anny i Joachima.

1. Jak w poprzednich latach Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie naszej diecezji. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy. Zbiórka sprzętu w naszej parafii odbędzie się do piątku 26 lipca br. do południa. Zużyty sprzęt prosimy ustawiać przy budynkach gospodarczych.
  2. Wczoraj sprzątały kościół panie: Renata Tomala, Katarzyna Machura, Anna Duda, Marlena Duda z Franusiem. Bóg zapłać i za ofiarę. Na sobotę na godz. 8.00 zaproszone są panie: Wiesława Tomala, Bogusława Derejczyk, Renata Filecka,  Magdalena Otręba

1. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzymy wielu Bożych łask.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.

We wtorek, 23 lipca – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.

W środę, 24 lipca – św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę.

W czwartek, 25 lipca – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.

Również w czwartek, 25 lipca – św. Krzysztof, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym.

W piątek, 26 lipca – św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.

PARAFIA PW. NARODZENIA NMP

Brudzowice