Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                            21 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.
  2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.
  3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. Wczoraj sprzątały kościół panie: Teresa Zimna, Iwona Duda, Maria Kocot. Bóg zapłać i za ofiarkę. Na sobotę na godz. 8.00 zaproszone są panie: Joanna Dybowska, Kazimiera Duda, Alina Kocot, Grażyna Zaręba..
  5. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze.
  6. 27 kwietnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.
  7. Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. św. Jana Pawła II w Siewierzu zaprasza wraz z uczniami na spektakl „Etiuda o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim - Przebudź się, jesteś wolny”. Spektakl odbędzie się w najbliższy piątek, 26 kwietnia 2024r, o godz. 17.30 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Wstęp jest wolny.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś dodatkowo trzeci numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła”. Poświęcony jest osobie Maryi. Cena 12zł.

Zapowiedzi przedślubne (1)

Tomasz Kozłowski, kaw., zam. Podżarze