Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                      4 grudnia 2022                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywając Adwent, kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. W dzisiejszej Ewangelii Jan Chrzciciel przypomina nam, że przygotowanie dróg i prostowanie ścieżek naszego życia to zadanie stale aktualne. Niech udział w Eucharystii nas umocni, abyśmy byli zdolni przyjąć Chrystusa sercem pokornym oraz z odwagą odpowiadać na Jego wezwanie.
  2. Obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą i ofiarą do puszek wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.
  3. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci. My zrobimy to już dziś dla naszej służby liturgicznej.
  4. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Dodatkowa Msza św. rano o 9.00.
  5. Wczoraj sprzątały kościół panie: Maria Kocot z synową Moniką, Joanna Dybowska, Kazimiera Duda. Bóg zapłać również za ofiarkę. Na sobotę na godz. 8.00 zaproszone są panie: Alina Kocot, Grażyna Zaręba, Julia Kocot, Jadwiga Gruszka.
  6. Dziękuje panom Witkowi Gocyle i Marianowi Czapli za rozprowadzenie w minionym tygodniu opłatków, a przyjmującym ofiarki – w sumie 1210 zł. Są jeszcze do rozniesienia opłatki wigilijne. Bardzo proszę o zgłoszenie się chętnych.
  7. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe po 7 zł, duże po 18.00.
  8. Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Siewierzu serdecznie zapraszają osoby starsze i samotne z terenu Miasta i Gminy Siewierz na Wieczerzę Wigilijną, która odbędzie się dnia 19 grudnia 2022r. Osoby chętne do wzięcia udziału w Wigilii proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Siewierzu do dnia 12.12.2022r. Tel. 32 64 99 493 lub 32 67 41 683.

9. We wczorajszym Dzienniku Zachodnim można przeczytać artykuł dra Emiliana Kocota o szkole i nauczaniu w Brudzowicach w czasie wojny i okupacji. W kolejne dwa piątki ciąg dalszy.

1. W gablocie i na stronie internetowej można obejrzeć dwie propozycje wystroju wnętrza prezbiterium. Jeszcze przez ten tydzień czekam na opinie.
  2. Bóg zapłać ofiarodawcy - Pewna osoba z Dziewek 150 zł.

1. Wszystkim solenizantkom i solenizantom: Barbarom, Mariom, Wiesławom i Mikołajom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

PARAFIA PW. NARODZENIA NMP

Brudzowice