TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY             14 kwietnia 2024

Niedziela Biblijna i Tydzień Biblijny

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocna, obchodzona w naszej ojczyźnie jako Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Zachęcamy wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim.
  2. Na dzisiejszą niedzielę zaplanowany jest Narodowy Marsz Życia, a we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej modlimy się szczególnie w obronie życia poczętego. Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.
  3. Wczoraj sprzątały kościół panie: Agata Wyszyńska, Bożena Myrta, Ewa Zimna i Elżbieta Matyja z mężem. Bóg zapłać i za ofiarkę. Na sobotę na godz. 8.00 zaproszone są panie: Teresa Zimna, Hanna Duda, Iwona Duda, Maria Kocot. Panom Witkowi i Włodkowi oraz lektorom Alanowi i Olkowi dziękujemy za wrzucenie 5 ton węgla do kotłowni na plebanii..

1. Solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia… Wszystkim życząc błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia z serc błogosławię…
  2. Hospicjum Onkologiczne Fundacji „Pro Salute” z Będzina zbiera ofiary do puszek przed kościołem na zakup sprzętu medycznego dla pacjentów.

Zapowiedzi przedślubne (1)

Daniel Wojciech Janas, kaw. zam. w Zendku, ul. Główna