Ogłoszenia duszpasterskie

W sobotę przed Niedzielą Palmową 23 marca b. r.  będziemy gościć w naszym kościele Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego Metropolitę Lwowskiego, który przekaże nam Relikwie św. JP II. Już dziś zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Mszę św. o godz. 12.00.

WSZYSTKIE MSZE ŚW. ZAMÓWIONE  Z RACJI POGRZEBU +EMILII DYSZY W ZAKŁADCE "INTENCJE MSZALNE"

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                25 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
  2. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.00 na którą zapraszam również młodzież –kandydatów do bierzmowania. Przypominam w wielkim poście spotykamy się na Mszy św. o 11.00 i po niej. Dziś także z rodzicami. Dzieci 1. Komunijne – o 15.30
  3. 3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel.
  4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; W piątek przed południem odwiedziny chorych – zgłoszenia te. 511 55 79 78; po południu okazja do spowiedzi świętej o godz. 15.00
  5. Wczoraj sprzątały kościół Panie: Sylwia Dzieło, Ewa Czekaj, Barbara Dzieło, Monika Paszta. Bóg zapłać i za ofiarkę. Na sobotę na godz. 8.00 zaproszone są panie: Jadwiga Góra, Ewelina Olszynka, Beata Lebiocka, Małgorzata Lebiocka,

1. Bóg zapłać za ofiarę pewnej rodz. z Dziewek - 200 zł; Prezesowi i GZD za darowiznę 35 t. żwiru na naprawę parkingu przed cmentarzem; panom Grzegorzowi i Romanowi Uchnastom za transport. Drzwi do magazynu upiększone listwami podarowanymi przez p. Roberta Srokę, dopasowanymi i zamocowanymi przez p. Maćka Sularza.

1. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka, a do koszyczka i na stół wielkanocny polecam czekoladowego baranka w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Caritas, jako wsparcie dla najbardziej potrzebujących.